סיורי מדבר
סיורי מדבר

סיורי מדבר

מי שמעוניין לבקר במדבר יכול ליהנות מהחוויה על ידי הצטרפות לסיור מדברי. ישנם יתרונות רבים של טיול כזה, והם לא מוגבלים רק לסיור. הסיור גם עוזר לך ללמוד על תרבות האזור, שיהיה חשוב כשאתה חוזר הביתה.

מהם סיורי מדבר?

בין אם אתם מטיילים לעסקים או הנאה, סיורי מדבר יכולים להיות דרך מעניינת לראות את המדינה. תלוי בתקציב ובמסגרת הזמן שלך, אתה יכול לבחור מבין כמה סיורי מדבר שיתאימו לצרכים שלך.

אחד מסיורי המדבר הפופולריים ביותר הוא סיור המדבר סהרה. טיול זה יכול להימשך משלושה ימים לשבעה ימים. זה יאפשר לך לראות את היופי של הסהרה ולחקור את התרבות המקומית. בדרכך, תבקר בקסבה העתיקה של אייט בנהאדו, כמו גם בהרי אטלס.

אפשרות נוספת היא טיול בלון האוויר החם. סיור זה יאפשר לכם לראות את הסהרה מהאוויר. תוכלו לראות את נופי המדבר, כולל עצי דקל ודיונות החול.

בעוד שסיורי מדבר הם דרך נהדרת לראות את העולם, הם אכן דורשים קצת הכנה. תצטרך למצוא סיור הכולל את כל הדברים החשובים, ותצטרך להיות נוח.

מה לדעת לפני שעושים סיורי מדבר?

לקיחת סיורי מדבר יכולה להיות חוויה מאוד מרגשת. עם זאת, עליכם להתכונן פיזית ונפשית לטיול. להלן מספר טיפים שיעזרו לכם להתכונן לסיורי המדבר שלכם.

ראשית, אתה לא צריך לחבילה יתר על המידה. תרמיל הסיורים במדבר שלך צריך להיות גדול מספיק כדי לשאת ארוחה קלה, מצלמה קטנה, נייר טואלט, חיטוי ידיים וריסוס באגים. עליכם לזכור לארוז זוג משקפי שמש מקוטבים כדי להגן על עיניכם מפני השמש המדברית הקשה.

יתכן שתצטרך להביא צעצוע קטן לשחק איתו. אלה ניתנים לרוב לאורחים במהלך שהותם במחנה המדבר.

אם אתם נוסעים למדבר סהרה במהלך החורף, הקפידו להביא ז'קט דק. יהיה קר בלילה. אתה צריך גם להביא כובע. רצוי גם ללבוש גרביים כדי לחמם את כפות הרגליים.

דבר נוסף שעליך לזכור הוא להימנע מהכנת חול בנעליך. אתה יכול להימנע מכך על ידי לבישת מאמנים או נעליים קלות אחרות. עם זאת, אתה עדיין צריך ללבוש זוג בגדי חוף כדי להגן על עצמך מפני חול. עליכם גם להביא כובע כדי להגן על הראש.

יתכן שתרצה גם להביא חצובה אם תרצו לצלם במהלך היום או הלילה. עליכם גם להביא רצועת מצלמה.

כיצד לבחור חברה לסיורי מדבר?

בהתאם לתקציב שלך אתה יכול לבחור סיור תקציבי או יוקרה מתקדמת. סיור התקציב בדרך כלל יהיה שולף מעל דרכי המדבר המתפתלות. הסיורים המתקדמים הם סיפור אחר, עם מקומות אירוח יוקרתיים, ספא וקצת אוכל משובח.

הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא להתייעץ עם סוכן נסיעות. אלה קלים למצוא במארקש, אם כי חלקם סגורים במהלך הרמדאן. הטובים ביותר ישמחו לעזור לכם לתכנן טיול בהתאמה אישית, אך תצטרכו להכין שיעורי בית. מי שנודע ככל הנראה יציע לך כמה חינמי חינם בצורת בקבוק מים או שניים.

הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לבצע חיפוש מהיר אחר "סוכני נסיעות" בעיתון המקומי שלך או באינטרנט. זה יביא לכמה חברות המתמחות בסיוע למטיילים לתכנן את חופשותיהם. הטובים ביותר יוכלו לענות על שאלותיך בחיוך, ותהיה בדרך לחופשה חולמנית. מיטב החבורה יציע סיור בחינם בעיר מרקש, או שתוכלו לבחור לשלם תשלום קטן ולגרום להם לדאוג לכל דבר בשבילכם.

למידע נוסף על סיורי מדבר, לחצו: https://www.adamsela.co.il/